Ciekawostki o bukmacherce

Zakłady bukmacherskie to nietypowy temat. Tak naprawdę niewiele osób w naszym społeczeństwie o nich wie, nie mówiąc już o tym, że większość z nich jak już o nich wie, to uważa to za najgorszy rodzaj hazardu. No ale przecież nie wszystko jest złe – hazard przecież też jest dla ludzi nieprawdaż? Dlatego dzisiaj – zamiast wciskać wam cokolwiek o zakładach bukmacherskich – proponujemy wam artykuł o ciekawostkach w bukmacherce!

Ciekawostki o bukmacherce

Jak zaczęła się historia z wyścigami konnymi?

Zacznijmy może od początku, pierwsze znane nam wyścigi konne datuje się na kilka wieków przed naszą erą, gdy rzymscy mieszczanie, patrycjusze (bogaci rzymianie) biedota (plebejusze) a nawet sam cezar – zakładali się, który rydwan będzie najszybszy na igrzyskach olimpijskich. Co to takiego rydwan? Jest to dwukołowy, niewielki powóz, który mieści woźnicę, który steruje dwojgiem koni przywiązanych do powozu.

Czasami jednak w powozie było więcej niż jeden ,,sterujący”, ponieważ prowadzenie takiego pojazdu wymagało sporo siły oraz doświadczenia, w końcu konie to nie są małe zwierzęta, jeden mały błąd i cała konstrukcja mogła się rozpaść, zabijając przy okazji jeźdźca. Jednakże było to bardzo prestiżowe zajęcie – najlepsze drużyny mogły liczyć na obdarowywanie pieniędzmi, kosztownościami a nawet tytułami od samego cesarza. Był to na pewno lepszy los, niż służba w legionach rzymskich przez 15 lat. W porównaniu do nowoczesnych wyścigów konnych sporo się zmieniło, ponieważ nasza wersja wyścigów konnych jest mocno zbliżona do średniowiecznych sposobów – ponieważ nowoczesne polegają na ścigającym się na jednym koniu.

Darmowy bonus betclic
Darmowy bonus betclic

Gonitwy psów w naszych czasach

Jeśli chodzi o czasy współczesne, to gonitwy psów są dość rzadko spotykane, z racji tego że w dzisiejszych czasach, psy mają coraz więcej zwolenników obrońców praw zwierząt po swojej stronie, a jak wiadomo jeśli coś zainteresuje osoby takiego typu, to będą wrzeszczeć, zachowywać się jak ,,zwierzęta” oraz protestować, aż nie osiągną danego celu. Oczywiście, nie popieramy żadnej ze stron, ale nie oszukujmy się – psy były z nami praktycznie od kiedy zaczęliśmy chodzić na dwóch nogach. Każdy kto chce, aby jego pupil osiągał najlepsze wyniki – będzie go traktował nawet lepiej od swoich dzieci (a są tacy ludzie – idźcie na pierwszą lepszą wystawę zwierząt).  Wielu uważa zakłady bukmacherskie jako dobrą formę rozrywki, bądź nawet relaksu, dlatego dla większości działania takich osób ich po prostu odstraszają od tego przedsięwzięcia

Jednakże tym co, urzeka fanów wyścigów psów jest ogromna dynamika (charty po wybiegnięciu z boksów, w kilka sekund osiągają nawet 60 km/h), widowiskowość, przejrzyste zasady oraz fakt, że czas jaki upływa od obstawienia kuponu u bukmachera, do rozstrzygnięcia zakładu to nierzadko kilka minut. Co swoją drogą czyni ten sport jednym z nielicznych, jeśli chodzi o szybkość rozstrzygnięcia zawodów. Dlatego też, jeśli macie możliwość obstawienia gonitw psów – to zawsze jest warto spróbować – wygraną możecie przecież przeznaczyć na karmę dla schroniska, albo inny cel charytatywny.


Betfan zezwolenie z dnia 29 października 2018 r. nr PS4.6831.3.2018. Udział w nielegalnych grach hazardowych jest karany. Hazard związany jest z ryzykiem i dostępny dla osób pełnoletnich.

Bukmacher internetowy

Czy najlepszy bukmacher w Polsce Fortuna oferuje graczom więcej niż STS czy Betclic? Jaki jest kod promocyjny na darmowe bonusy bukmacherskie? Na te wszystkie pytania znajdziesz tu odpowiedź.

Bukmacherzy w Polsce