Czy oglądanie meczy na żywo może być uznawane za Polski ,,sport” narodowy?

W dzisiejszych czasach towarzyszy nam ciągły stres i niezdrowa „pogoń”. Nowoczesny świat pozbawia nas konieczności wysiłku fizycznego; mamy przecież komputery – większość spraw załatwią za nas. Wciąż jednak są grupy społeczne, które twierdzą, że sport jest istotnym elementem życia i poddają się wysiłkom fizycznym oraz takie, dla których sport jest praktycznie całym światem. Jak jest w Polsce? Czy naprawdę Polacy wolą oglądać mecze online zamiast po prostu uprawiać sport?

Czy oglądanie meczy na żywo może być uznawane za Polski ,,sport” narodowy?

Piłka nożna – numer jeden wśród popularności

Nie ma wątpliwości, że do najważniejszej polskiej dyscypliny sportowej zaliczyć można piłkę nożną, której organizatorem jest Polski Związek Piłki Nożnej. Tę dyscyplinę sportową zaczęto uprawiać prawdopodobnie już w połowie lat 80. XIX wieku. Obecnie w Polsce działa aż 5700 klubów piłkarskich, grających na dziewięciu poziomach ligowych. W 2019r. zainteresowanie tym sportem deklarowało aż 70% polskiego społeczeństwa – o 7 punktów procentowych więcej niż w poprzednim roku. Piłka nożna jest także popularną dyscypliną uprawianą czynnie – duży procent społeczeństwa (szczególnie mężczyzn) deklaruje, że amatorsko gra w piłkę nożną. Również sporo osób typuje zakłady bukmacherskie na piłkę nożną. Jest to numer 1 wśród najpopularniejszych typów sportowych na rynku bukmacherskim. Kolejną popularną dyscypliną sportową w naszym kraju jest piłka siatkowa, której pierwszy mecz rozegrał się w 1919r. w Warszawie. Dodatkowo – jest to taka dyscyplina, na której odnieśliśmy spory sukces. W 2012r. reprezentacja Polski w piłce siatkowej wygrała Ligę Światową. Z badań wynika, że chętnie oglądane są także sporty żużlowe, koszykówka, tenis oraz MMA, a do popularnych dyscyplin sportowych uprawianych zimą, zaliczyć możemy skoki narciarskie, organizowane przez Polski Związek Narciarski. 

sts bonus bez depozytu
sts bonus bez depozytu

Częściej oglądamy meczyki online czy uprawiamy sport?

Zdarza się, że zainteresowanie sportem ogranicza się do siedzenia przed telewizorem i oglądania rozgrywek. Jak często angażujemy się w aktywność fizyczną czynnie? WHO uznało za minimalny poziom aktywności fizycznej zasadę 3×30 – w Polsce trzy razy w tygodniu sport uprawia 30% społeczeństwa – to więcej, niż w poprzednich latach, jednak wciąż bardzo mało. Jeśli chodzi o typowanie, to prawdopodobnie co piąty polak miał styczność ze sportowymi zakładami bukmacherskimi.

Dla nielicznych – uprawianie sportu to sposób na znalezienie znajomych

Wiele dyscyplin sportowych daje możliwość zwiększenia swojej społecznej aktywności. W takim samym stopniu dotyczy to profesjonalistów, jak i amatorów. Miłośnicy biegania biorą udział w biegach, na których nie tylko pokonują wielokilometrowe trasy, ale także spotykają osoby z całego kraju. Wspólna pasja łączy i pozwala na zawieranie znajomości, a nawet przyjaźni na całe życie.

Dodatkowo jeszcze oprócz tego, dzięki uprawianiu sportu mamy świetny start do tego, aby zacząć obstawiać sport w zakładach bukmacherskich. Trzeba też mieć świadomość, że sport często wiąże się z pokonywaniem ograniczeń swojego organizmu i stawia przed nami różne trudności. Dlatego osobom, które uprawiają tę samą dyscyplinę sportu łatwo jest znaleźć wiele tematów do rozmowy. Posiadanie tych samych doświadczeń zbliża. Dlatego sport jest niewątpliwie aktywnością, dzięki której można powiększyć grono swoich przyjaciół i spełniać się towarzysko.


STS zezwolenie Ministerstwa Finansów SC/12/7251/11-6/KLE/2011/5540/12. Udział w nielegalnych grach hazardowych jest karany. Hazard związany jest z ryzykiem i dostępny dla osób pełnoletnich.

Bukmacher internetowy

Czy najlepszy bukmacher w Polsce Fortuna oferuje graczom więcej niż STS czy Betclic? Jaki jest kod promocyjny na darmowe bonusy bukmacherskie? Na te wszystkie pytania znajdziesz tu odpowiedź.

Bukmacherzy w Polsce