iPhone 12 mini, mniejsza i tańsza wersja flagowca z 5G od firmy Apple

iPhone 12 mini to telefon przeznaczony dla osób, które chcą mieć urządzenie z 5G mniejszym kosztem. Ta mniejsza wersja popularnego flagowca pomimo niższej ceny nie niesie ze sobą wielu wyrzeczeń. Gracze zagranicą będą mogli korzystać z poker online bez depozytu dzięki temu telefonowi z wykorzystaniem sieci 5G.

Największym i właściwie jedynym wyrzeczeniem związanym z wybraniem wersji mini w stosunku do wersji zwykłej iPhone 12 jest znacznie mniejszy wyświetlacz. Wersja iPhone’a 12 ma przekątną ekranu wynoszącą 6,1”, natomiast wersja mini ma przekątną ekranu 5,4”.

Mniejsza przekątna ekranu wiąże się jednak bezpośrednio z mniejszą baterią. Nie oznacza to jednak, że wasz telefon będziecie musieli co chwilę ładować. Mniejsza przekątna ekranu to również mniejsza ilość energii zużywana przez urządzenie, w końcu jakoś trzeba pobudzić do życia wyświetlacz OLED.

Jeżeli wolicie posiadać mniejszy telefon i nie oglądacie zbyt wiele filmów na smartfonie, to wersja mini na pewno przypadnie wam do gustu.

Telefon ten również dysponuje świetnymi aparatami i tym samym procesorem, co normalna wersja iPhone’a 12. Ładowanie także może odbywać się za pośrednictwem ładowarki indukcyjnej. 

iPhone 12 vs mini, czy warto przepłacać?

Na pewno rodzi się w waszych głowach zasadnicze pytanie, czy w związku z tym warto w ogóle przepłacać i decydować się na wersję z ekranem o przekątnej 6,1”? Dla wielu osób przekątna ekranu jest ważna, ale tylko w wypadku posiadania zbyt dużego telefonu. Niestety, producenci spodni nie biorą pod uwagę smartfonów, których wielkość z roku na rok wydaje się zbliżać do tabletów

Z tego właśnie powodu warto rozważyć zakup telefonu, który nie rozerwie waszej kieszeni w momencie gwałtownego ruchu lub siadania. Ponadto po wyborze wersji mini możecie wydać 100$, które zostanie w waszej kieszeni, na przykład na słuchawki bezprzewodowe, ponieważ obydwie wersje nie mają wejścia jack. 

Czy warto więc przepłacać? Wystarczy porównać te 2 modele, żeby dojść do wniosku, że wersja mini nie jest okrojona pod względem technologicznym. Nadal będziecie mogli robić świetne zdjęcia w ciemności i nagrywać świetnej jakość filmy w 4K. Będziecie mogli również streamować video w wysokiej rozdzielczości dzięki technologii 5G. 

Wszystkie chwile dokumentować możecie w taki sam sposób, jak użytkownicy zwykłego iPhone 12. Mniejsza bateria? Wyświetlacz również jest mniejszy, więc na pewno nie wpłynie to negatywnie na wydajność waszego telefonu w trakcie użytkowania. Procesor A14 jest dokładnie taki sam jak w wersji iPhone’a 12. Kompletnie niczym się nie różni.

Najważniejsze cechy techniczne tych urządzeń są takie same. Nie warto więc przepłacać i możecie całkowicie kierować się waszymi preferencjami.

Telefon ostatecznie ma się podobać tylko i wyłącznie wam i ma służyć wam przez długi czas. Nie warto więc wybierać telefonu, który będzie dla was nieporęczny. Szczególnie jeśli weźmiecie pod uwagę, że smartfon powinien być z wami przez długie lata. Jeżeli wybierzecie więc za duży telefon, to będziecie zmuszeni męczyć się z nim przez wiele miesięcy (lub po prostu sprzedacie go ze stratą).

Nie musicie się obawiać również, że mniejszy telefon jest łatwiej zgubić. Nawet jeżeli zgubicie swój smartfon, to Apple specjalnie dla was przygotował aplikację, która pozwoli wam go prędko odnaleźć.

Bukmacher

Bukmacher online w Polsce, najlepsze promocje i bonusy bez depozytów do najlepszych w kraju legalnych bukmacherów. Rankingi i spis legalnych buków w Internecie.

Bukmacherzy w Polsce