Zakłady na handicap – co warto o nich wiedzieć?

Nie ma wątpliwości, że te zakłady to dobry sposób na łatwe granie u bukmachera. Dlatego dzisiaj przedstawimy Wam, czym są zakłady z handicapem i czy w pierwszej kolejności warto z nich korzystać!

Zakłady na handicap – co warto o nich wiedzieć?

Gdzie szukać informacji na temat handicapów?

Najlepszym miejscem na znalezienie informacji o tym są wszelkie poradniki bądź też dyskusje prowadzone na forach na ten temat. Wielu klientów zakładów bukmacherskich próbuje samodzielnie analizować typy na handicapy, ale na przykład trudno jest znaleźć informacje o handicapach azjatyckich.

Dlatego też znalezienie cennych danych jest często czasochłonne. Z tego powodu najlepiej jest znaleźć forum bukmacherskie z osobną sekcją poświęconą właśnie temu tematowi. Oczywiście zawsze możesz zapytać na wybranym przez siebie forum o to, ale jeśli niewielu użytkowników jest zainteresowanych tym tematem, najprawdopodobniej nie znajdziesz interesujących informacji do właściwej analizy tego rodzaju zakładów.

sts bonus bez depozytu
sts bonus bez depozytu

Jak działają handicapy?

Cóż, głównym celem handicapu jest zrównoważenie szansy wygranej między dwoma zespołami. Jak to działa w praktyce? Na przykład, gdy lider tabeli rywalizuje z drużyną, która nie ma szans na pokonanie drużyny na papierze, dodaje lub odejmuje się jeden punkt na starcie (oczywiście jest to robione już na zakładzie). Zwykle kursy z handicapem są wyższe niż zwykłe kursy – największa różnica, jaką można znaleźć, jest o 10% wyższa niż standardowe zakłady na to wydarzenie. Ponadto, chociaż wiele osób rozumie, jak działają te typy, nie potrafią wyjaśnić, jak one działają. Ale wracając do tematu – przejdźmy do tego, jakie są rodzaje zakładów na handicapy, ponieważ to na pewno ci się przyda przy obstawianiu.

Rodzaje zakładów na handicapy

Te zakłady dzielą się głównie na dwie kategorie – europejskie i azjatyckie. Jeśli chodzi o ten pierwszy rodzaj zakładów, nie ma tu za bardzo co się rozdrabniać – zwykle bukmacherzy dodają lub odejmują 1 punkt od wybranej drużyny.

Jeśli chodzi o typ azjatycki, sytuacja jest jeszcze bardziej skomplikowana. Format azjatycki eliminuje możliwość remisu. W niektórych przypadkach, jeśli jest remis, część pieniędzy (są to pieniądze, które postawiłeś) zostanie Ci zwrócona. Jeśli jednak drużyna wygra jednym golem, wygramy 50% kwoty zakładu. Jest to trochę skomplikowane, dlatego najlepiej jest samemu przestudiować, jak działają azjatyckie handicapy.

Legalny bukmacherOferta bonusówKod promocyjny
sts.pl29 PLN bez depozytuKod: BETONLINE
efortuna.plFreebet 20 PLNKod: BETONLINE
betfan.pl600 PLN bez ryzykaKod: BETONLINE

Jak obstawiać europejskie handicapy?

Z technicznego punktu widzenia taki handicap nie różni się zbytnio od zwykłych zakładów, więc po zarejestrowaniu się u wybranego bukmachera możesz wybrać handicap, a następnie po prostu postawić zakład. Naturalnie warto jest zwrócić wcześniej uwagę na modyfikatory, dostępne bonusy bukmacherskie, bądź kursy na ten sam zakład u innych legalnych bukmacherów. Warto jest też pamiętać o tym, że ten rodzaj zakładów analizuje się nieco inaczej, ale to opiszemy już w innym poradniku!


STS zezwolenie Ministerstwa Finansów SC/12/7251/11-6/KLE/2011/5540/12. Udział w nielegalnych grach hazardowych jest karany. Hazard związany jest z ryzykiem i dostępny dla osób pełnoletnich.

Bukmacher internetowy

Czy najlepszy bukmacher w Polsce Fortuna oferuje graczom więcej niż STS czy Betclic? Jaki jest kod promocyjny na darmowe bonusy bukmacherskie? Na te wszystkie pytania znajdziesz tu odpowiedź.

Bukmacherzy w Polsce